امام جمعه رفسنجان:

مسئولان دغدغه معیشت مردم را داشته باشند

  • شناسه خبر: 158265
مسئولان دغدغه معیشت مردم را داشته باشند

امام جمعه رفسنجان گفت: کشور ساختار و قوا دارد اگر اینها را عمل می کردیم دچار مشکل نبودیم مشکل ما این است که دولت و مجلس نباید وقتشان را صرف سی اف تی و …بکنند مسئولین باید دغدغه معیشت مردم را داشته باشند .

خانه » اقتصادی » مسئولان دغدغه معیشت مردم را داشته باشند

به گزارش خانه خشتی ، حجت الاسلام رمضانی پور صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان بیان داشت : مردم ،مکتب و رهبری و ولایت باعث تداوم نظام و انقلاب شده است ، برای حفظ و حراست از این نظام و سپردن آن به دست ولی عصر باید راه را ادامه داد ،راه مشخص است که باید در طریقی که قرار داریم درست عمل کنیم .

وی با اشاره به اینکه نعمات نظام بسیار زیاد است تصریح کرد :از همان صدر تاکنون به وسیله منتخبین مردم، نظام دستاوردهای بسیار زیادی داشته است  دولتها و مجلس باید پیش بینی های لازم را می کردند که ما در جنگ اقتصادی دچار مشکل و آسیب جدی نشویم .

وی افزود :اقتصاد مقاومتی می بایست در کشور نهادینه می شد متاسفانه در میانه راه هستیم نتوانستیم اقتصاد مقاومتی را در کشور پیدا کنیم .

رمضانی پور خاطرنشان کرد :مردم به سختیهای اقتصادی رسیده اند کارمندان حقوق دریافت می کنند ولی طبقه ضعیف و فقیر که هیچ درآمدی ندارد با مشکل حاد روبرو هستند که بیش از 90 درصد افراد این شهرستان از این قشر هستند.

وی افزود :بیشتر افراد این شهرستان شغلشان کشاورزی بوده است که امسال کشاورزی در شهرستان به صفر رسید و این قشر دچار بحران شده اند .

امام جمعه رفسنجان بیان داشت :برخی بانکها خوب عمل نکردند و منتظر بخش نامه ها و ابلاغیه بودند به هرحال خدمتی به قشر کشاورز نشد .

وی اذعان داشت :دهیاریها وشوراهای روستاها بیشتر این دردها را می فهمند ،امروز مردم نمی توانند مایحتاج ضروری زندگی خود را تامین کنند .

رمضانی پور تاکید داشت : بزرگترین پدافند غیرعامل اقتصاد مقاومتی بود که اگر از الان شروع کنیم برای 5 سال آینده جواب خواهد داد .

وی یادآور شد :در شرایط کنونی باید دنبال داروی مسکن برای مردم باشیم تا به یک آرامش نسبی برسند کاری نکنیم که مردم متوقع رهبری شوند بعضی مردم فکر می کنند رهبری باید ورود پیدا کند ورود به چه کاری ؟آیا میتواند حکم حکومتی صادر کند ؟

رمضانی پور عنوان داشت :کشور ساختار و قوا دارد اگر اینها را عمل می کردیم دچار مشکل نبودیم مشکل ما این است که دولت و مجلس نباید وقتشان را صرف سی اف تی و …بکنند مسئولین باید دغدغه معیشت مردم را داشته باشند .

وی اضافه کرد :لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق بررسی شده است که این بودجه که تصویب شده است به درد مردم نمی خورد کاری به معیشت مردم ندارد بیشتر مربوط به امور جاری کشور می باشد .

امام جمعه رفسنجان بیان داشت :امروز دفاتر نماینده و فرماندار و سایر ائمه جمعه در شهرستان پر از آدمهایی هستند که می ایند و دردل می کند و مانمی توانیم کاری بکنیم باید راه حلی برای مردم برداشته شود اگر به صورت جزیره ای هم که شده باید اقدام شود .

وی ادامه داد :از بانکها خواهش می کنیم که در خصوص وامها رعایت حال مردم را بکنند با زندان کردن افراد دردی دوا نمی شود برخی بانکها 35 درصد سود دریافت می کنند که این کارها در شان اسلام نیست و فردای روز قیامت باید جواب پس داد و ما از مردم می خواهیم از بانکها شکایت کنند .

رمضانی پور عنوان داشت :ما دنبال اغتشاش و جنجال در شهر نیستیم ولی بانکها باید به دستگاه قضایی جواب بدهند هر کدام مسئولین که دست اندرکاران خدمات به مردم هستند باید برای مردم وقت بگذارد .

وی از کاشت نوعی درخت که ثمره اش نوعی روغن است در رفسنجان خبر داد و گفت :با مشورتهایی که صورت گرفته است این درخت اگر کاشته شود تولیدش ده سال تضمین برای خرید آن وجود دارد و کشورهای اروپایی آن را می خرند و در کشور خودمان این روغن جایگزین گازوئیل ماشینهای دیزلی خواهد شد و کاربرد دارد و برای کاهش آلایندگی موثر است .

حجت الاسلام رمضانی پور اضافه کرد :باید نگاه مثبت به کار سرمایه گذاری موضوع شود تا کار انجام گیرد در استان کرمان نگاه مثبت  برای کار سرمایه گذاری نیست معمولا نگاه ها منفی است و با این دید کار انجام نخواهد شد .

وی بیان داشت :اختیارات به استان داده نشده و کار سرمایه گذاری معمولا عقیم می ماند .

تنظیم:منیژه نوروزی

انهای پیام/

برچسب ها:
امام معه رفسنجان دغدغه معیشت شورای اداری رفسنجان معیشت مردم
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان