تَکرار بد عهدی…

  • شناسه خبر: 154962
تَکرار بد عهدی…

از روزی که حرکت تاریخی دانشجویان پیرو خط امام صورت گرفت تا کنون که ۳۹ سال میگذرد هروز و هروز شاهد جنایات رژیم ظالمانه آمریکا بر کشورمان هستیم.

خانه » سیاسی » تَکرار بد عهدی…

درست یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا تمام تلاش خود را برای به شکست انجامیدن نهضت مردم ایران انجام داد. سفارت امریکا مرکز و کانون کارشنکی های آمریکا در مسیر انقلاب بود. سرانجام در ۱۳ آبان سال ۵۸ دانشجویان پیرو خط امام حماسه ای تاریخی افریدند حماسه ای که آخرین امید امریکا برای ایجاد خلل در عزم و خواست مردم را ناامید کرد.
روابط ایران و آمریکا در این روز برای همیشه تغییر کرد.دراین روز تعداد زیادی از دانشجویان با عنوان دانشجویان پیرو خط خمینی سفارت ایالات متحده آمریکا در تهران را اشغال کرده و ۶۶ تن از دیپلمات های آمریکایی را به مدت ۴۴۴ روز به گروگان گرفتند و یکی از عمده ترین بحران های بین المللی را بوجود آورند که این بحران در ۳۰ دی سال ۵۹ با پذیرش قرارداد الجزایر از سوی دولت های ایران و آمریکا پایان یافت.

و اما ۳۹ سال بعد…
از روزی که حرکت تاریخی دانشجویان پیرو خط امام صورت گرفت تا کنون که ۳۹ سال میگذرد هروز و هروز شاهد جنایات رژیم ظالمانه آمریکا بر کشورمان هستیم.
قطع کامل روابط سیاسی,حمله نظامی و تجاوز به خاک کشورمان,محاصره اقتصادی و بلوکه کردن اموال و دارایی ایران و …اینها تنها بخشی از جنایات امریکا علیه ایران است که تا کنون هیچ کدام از اینها نتواسته اند در عزم ملت ایران برای مبارزه با ظلم و استکبار جهانی و آمریکا خللی وارد کنند.
اکنون که در استانه ی سی و نهمین سالروز تسخیر لانه ی جاسوسی امریکا قرار گرفته ایم دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا روز ۱۳ آبان را برای اعمال دوباره ی تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی در نظر گرفته است.

هرچند این خبر امروز رسما اعلام شد اما عملا اتفاق جدیدی درباره تحریم ها پیش نیامد چرا که آمریکا از ماه ها قبل این تحریم‌ها را اعمال کرده بود و بعد از شکست به صفر رساندن فروش نفت ایران و ناکارآمدی در همراه کردن سایر کشورها علیه ایران، امروز رسما آن را اعلام کرد.
وبازهم مردم ایران باید برای نجات خود از رژیمی که عزم خود را برای سخت تر کردن زندگیشان جزم کرده است تقلا کنند.

فراموش نمیکنیم سخنان رهبر معظم انقلاب را در ۱۲ آبان سال ۹۲ آن روز رهبر انقلاب به نکته ای اشاره کردند که امروزه نتیجه ی اعتماد به آمریکا و عمل خلاف مواضع رهبری را به چشم خود میبینیم.
حضرت آقا فرمودند:(این رویکرد استکباری که آمریکاییها دارند از ده ها سال پیش تا امروز هم ادامه دارد موجب شده است در ملت های دنیا یک حس بی اعتمادی و بیزاری نسبت به دولت آمریکا بوجود بیاید و این فقط مخصوص کشور ما نیست هرملتی که به آمریکا اعتماد کرد ضربه خورد حتی آن کسانی که دوست آمریکا بودند).

کشور ما یکبار در دولت مصدق نتیجه ی اعتماد به امریکا را با کودتای ۲۸ مرداد دید اما دولتمردان ما با وجود اینکه سابقه ی امریکا را در دادن وعده های واهی خود دیده بودند باردیگر وعده های سران آمریکایی را پذیرفتند و موجب محروم شدن کشور از منافع ملی خود در حوزه ی انرژی هسته ای شدند.
اینبار برنامه ی دولت برای حل مشکلات تنها و تنها گفت و گو و مذاکره با امریکا بود درحالی که مشکلات مردم روز به روز درحال افزایش بود توقف فعالیت های دولت به امید موفقیت در مذاکرات موجب ایجاد رکود سنگینی در اقتصاد کشور شد.
و هرچه دلسوزان کشور دولت را از این میزان توجه به مذاکرات هشدار دادند پاسخی دریافت نکردند که هیچ دولتمردان گوش شنوایی هم برای این هشدار ها نداشتند.

اما آمریکا باید بداند دور کردن مردم از انقلاب کاری نشدنی است.مردمی که ۴۰ سال پای این نظام و انقلاب خود ایستاده اند می دانند باید این رژیم چپاول گر آمریکا را به زباله دان تاریخ بیفکنند و هرگز تسلیم امور بی شرمانه ی آنها نشوند.

نوشته از محدثه زمانی

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان