مسئول نمایندگی موسسه خیریه زنجیره امید در رفسنجان مطرح کرد :

خیریه زنجیره امید حامی کودکان بیمار و بی بضاعت در رفسنجان

  • شناسه خبر: 153611
خیریه زنجیره امید حامی کودکان بیمار و بی بضاعت در رفسنجان

مسئول نمایندگی موسسه خیریه زنجیره امید گفت: فعالیت اصلی این موسسه درمان کودکان بی بضاعت زیر 18 سال است که به واسطه مسائل محیطی یا از بدو تولد دچار مشکلاتی می شوند و از همان کودکی تحت درمان قرار می گیرند .

خانه » اجتماعی » خیریه زنجیره امید حامی کودکان بیمار و بی بضاعت در رفسنجان

به گزارش خانه خشتی ، فاطمه خدابخشی در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت :مرکز اصلی  موسسه خیریه زنجیره امید در تهران است و ما در  جنوب شرق تنها نمایندگی این موسسه در استان هستیم .

وی بیان داشت :فعالیت اصلی این موسسه درمان کودکان بی بضاعت زیر 18 سال است که به واسطه مسائل محیطی یا از بدو تولد دچار مشکلاتی می شوند و از همان کودکی تحت درمان قرار می گیرند .

خدابخشی تصریح کرد :زنجیره امید یک نهاد بین المللی محسوب می شود و این موسسه در این زمینه توانسته به کودکان ایران کمک کند خیلی از درمانها که از 11 سال پیش در این موسسه کلید خورده تا الان جزو اولین ها در ایران است .

وی افزود :ایران در زمینه طب کودکان در مقایسه با طب های دیگر پیشرفتی نداشته است همانطور که میدانید یک بیمارستان کودکان فوق تخصص کودکان در ایران نداریم .

خدابخشی عنوان داشت : موسسه زنجیره کلنگ احداث اولین بیمارستان فوق تخصصی جراحی کودکان در تهران را با همکاریهایی که دولت انجام داده است زده است و بار بزرگ این بیمارستان بر دوش خیرین بوده است .

وی خاطرنشان کرد :روند درمانی در زنجیره امید فارغ از پیچیدگی های اداری درمان بچه ها را انجام می دهد، روند درمان به این صورت است که خانواده های بیماران به قسمت مددکاری مراجعه می کنند اولویت خدمات ما برای بچه های بی بضاعت زیر 18 سال که به بیماری قلبی و ارتوپدی دچار هستند می باشد.

خدابخشی ادامه داد :بعد از استعلام وضعیت زندگی بیمار بعد از اطمینان از وضعیت زندگی ،عضو زنجیره امید می شوند پرونده های ما برای بیماران فوری که علاج انها فوری است تشکیل می شود و  به تهران ارجاع داده می شود.

وی اذعان داشت :سیر درمانی اغاز می شود کیس های پر خطر دسته بندی می شوند و تیم های پزشکی که از فرانسه به ایران می آیند موردهای پر خطر را خودشان جراحی می کنند.

وی تاکید داشت : تمام تلاش کادر زنجیره امید این است که بهترین پزشکها ،بهترین درمان و بهترین خدمات برای بچه ها صورت گیرد .

خدابخشی یادآور شد :پزشکانی که با این موسسه همکاری دارند از معروف ترین پزشکان ایران محسوب می شوند اکثرا عضو هیات علمی دانشگاه هستند و به لطف پزشکان داوطلب و خیرین این موسسه موفق بوده است .

وی با بیان اینکه پزشکانی که در این موسسه همکاری دارند دستمزد خود را دریافت نمی کنند گفت :هزینه تجهیزات توسط بیمارستان های تحت قرارداد پرداخت می شود.

خدابخشی بیان داشت :انحرافات کمری که جزو بیماریهای ارتوپد محسوب می شود انحراف 100 درجه است این عمل بسیار پیچیده است ولی در این موسسه جزو عملهایی بوده که با موفقیت انجام شده است ، بچه هایی که فلج به دنیا می آیند پزشکان ایرانی توانسته اند با شیوه های نوینی بر این بیماری فائق شوند بیماریهای شایعی در بچه ها وجود دارد که در این موسسه با همت خیرین درمان شده اند .

وی با بیان اینکه این موسسه توانسته در 11 سال اخیر 8 هزار و 200 کودک را درمان کنند گفت :بعد از تهران بیشترین آمار به زنجیره امید از استان کرمان بوده است این موسسه فارغ از نژاد و فرهنگ کار درمان را شروع می کند .

وی خاطر نشان کرد: کلینیک فیزیوتراپی و گفتار درمانی نمایندگی زنجیره امید در رفسنجان بالغ بر سه سال است که فعال است و با بهترین کادر در خدمت کودکان است و خانواده ها با کمترین هزینه پذیرش می شوند.

خدابخشی از برگزاری نمایشگاه عکس موسسه زنجیره امید خبر داد و گفت : عواید فروش این عکس ها برای درمان کودکان بیمار هزینه می شود این نمایشگاه از 21 تا 23 مهرماه به مدت سه شب از ساعت 17  الی 21 دایر است.

وی بیان داشت :بیماریهای قلبی و ارتوپدی در راس بیماریهای است که متاسفانه تعداد بیشتری مراجعه می کنند ما باید در امر پیشگیری هم قوی بشویم .

خدابخشی تاکید داشت : کودکانی که تحت درمان در تهران قرار می گیرند برای اقامتشان در آنجا یک اقامتگاه راه اندازی شده است که به صورت رایگان مادر و فرزند تا زمان مداوا انجا اقامت دارند .

وی تصریح کرد :هر هفته 30 مراجعه کننده گفتاردرمانی به مرکز زنجیره امید در رفسنجان انجام می شود و 50 جلسه کاردرمانی و گفتار درمانی برگزار می شود.

لازم به ذکر است در پایان این نشست خبری، خبرنگاران از کلینیک های کاردرمانی و گفتار درمانی نمایندگی موسسه خیریه زنجیره امید در رفسنجان بازدید نمودند.

 

برچسب ها:
زنجیره امید موسسه خیریه زنجیره امید نمایندگی موسسه خیریه زنجیره امید در رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان