تاکسی اینترنتی آنسی در رفسنجان آغاز بکار کرد

 • شناسه خبر: 147291
تاکسی اینترنتی آنسی در رفسنجان آغاز بکار کرد

آنسی اولین سامانه تاکسی اینترنتی به تازگی کار خود را در شهر رفسنجان آغاز کرده است.

خانه » اقتصادی » تاکسی اینترنتی آنسی در رفسنجان آغاز بکار کرد

به گزارش خانه خشتی ، مدتی است  نام تاکسی اینترنتی آنسی  در شهر و میان همشهریان دهان به دهان میشود و در این میان هواشی آن بیشتر به چشم می آید .هواشی نظیر صحبت از امنیت و مجوز آن و بحث میان مدیران این شرکت و سازمان حمل و نقل شهری .

آنسی حدود یک ماه   است که سفرهای روزانه شهروندان را تغییر  داده   و  در عین حال کمک  شایانی در مدرنیته کردن شهر میکند.

لذا بر آن شدیم تا با مدیران این مجموعه صحبتی داشته باشیم .با خبرنگار ما همراه باشید :

کمی خودتان را معرفی میکنید  و اینکه چرا قدم در این مسیر گذاشتید؟

شرکت آنسی یا همان گروه نرم افزاری آنی سرور (سهامی خاص) ، شامل جمعی از متخصصین و برنامه نویسان بومی شهرستان میباشد  که  به مدت 10 سال سابقه اجرای پروژه های تحت ویندوز ، وب واپلیکیشن را  در سراسر کشور دارد..حدود دو سال قبل متوجه حضور استارتاپ اسنپ در فضای کلان شهرها شدیم و بسیار مشتاق شدیم تا نسخه بومی آن را در فضای شهرستان ها و مخصوصا شهرستان محل زندگی خودمان اجرا کنیم و بعد از چند ماه مقدمات این کار فراهم شد و استارت کار خرده شد و در نهایت بعد از 20 ماه با تلاش مستمر و بی وقفه متخصصان شرکت که همگی بومی شهرستان هستند موفق به بهره برداری و افتتاح آن در عید فطر 97 شدیم.

هدف از ایجاد  پروژه آنسی این بود  که قدمی در جهت مدرنیته کردن سیستم حمل و نقل شهرستان برداریم  و در کنار آن  به راننده تاکسی‌های  شهر و آژانس ها  ، فرصتی برای رشد کسب و کارشان بدهیم و فضایی جهت کارآفرینی برای جذب سفیران جوان جویای کار فراهم نماییم.

آنسی چگونه کار میکند؟

آنسی از دو نرم افزار تشکیل شده ، یکی مخصوص سفیران(رانندگان) و دیگری مخصوص مسافران .. اگر مسافری قصد جابجایی به نقطه ای از شهر را داشته باشد مستقیما نرم افزار را روی گوشی خود نصب کرده و درخواست تاکسی میدهد و این درخواست در ثانیه به نرم افزاری که روی گوشی سفیران ما نصب هست ارسال میشود و با پذیرفتن سفر از سمت یکی از آنها ، سفر مسافر ما آغاز میگردد.

در این سامانه ، راننده و مسافر مستقیما  از طریق نرم افزاری که آنسی  برایشان فراهم کرده با یکدیگر ارتباط دارند و مانند سیستم های سنتی دیگر نیازی نیست از سمت مرکز به آنها اعلام شود  . مسافر درخواست سرویس برای رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر را می کند و سفیران آنسی، برحسب موقعیت مکانی اش به این درخواست پاسخ می دهد.

 

به نظر شما چرا آنسی برای شهر و شهروندان مناسب است ؟

آنسی دارای ارزشهای زیادی هم برای سفیران و هم برای مسافران است که بطور خلاصه چند نکته آن را بیان میکنم

در این سامانه دیگر مسافر ، برای پیدا کردن تاکسی ، نیازی نیست زمان  بگذارد تا به دفاتر آژانس منطقه  مراجعه کند یا مسیری طی کند تا به ایستگاه و مسیرهای  تاکسی خور شهر برسد و مدتی صبر کند تا تاکسی از راه برسد، .جدای از اینکه کافیست در هر نقطه شهر ، نرم افزار خود را باز کرده و درخواست تاکسی دهد .

و سفیران هم نیازی به حضور در دفاتر آژانسها ندارند و کمیسیون پرداختی آنها نصف میزان آژانسهاست .در عین حالیکه ساعت کاری و منطقه کاری هم دست خودشان است .

 

برای استفاده از آنسی چکار باید بکنیم؟

استفاده از آنسی خیلی ساده است ، کافیست یک گوشی هوشمند داشته باشید .

برای دریافت نسخه های نرم افزار ، همشهریان میتوانند با توجه به نسخه ای که نیاز دارند (مسافر یا راننده ) ،  آن را از کافه بازار یا گوگل پلی دانلود و نصب کنند یا با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی  10003434331801 لینک  نرم افزار مسافر و با ارسال عدد 2 به سامانه پیامکی  10003434331801 لینک  نرم افزار راننده برایشان ارسال گردد .

         

نرم افزار مسافر                         نرم افزار راننده

آیا با ورود نرم افزارهای تاکسی اینترنتی آژانسها و سازمان تاکسی رانی ضرر خواهند کرد ؟
از آنجایی که تمامی کلان شهرها و حتی بسیاری از شهرستان ها وارد این نوسازی ناوگان شده اند ، و سیستم حمل و نقل هم  به سرعت تغییر میکند و هر روز شیوه ای جدید برای انتقال و جابجایی وارد میشود لذا برای اینکه در آینده این سیستم ، بیکار نباشید باید خود را با مدرنیته کردن همراه کنید تا همراه با این تغییرات ، شما نیز جایگاه خود را تغییر دهید و راه کسب و کاری در شان خود برای خود بیابید

آنسی فرصتی فراهم کرده تا توسط متخصصان بومی شهرستان ،  این تغییر و تحولات صورت گیرد که  نه آژانس های شهر و نه تاکسی های زرد هیچگونه ضرری نکنند و گرنه خیلی راحت میتوانستیم با سامانه های دیگر وارد تعامل شویم  و نمایندگی آنها را به شهر ورود بدهیم .

 

چرا قیمت های شما پایین است ؟؟

باید بگویم که علت آن مدل کسب و کار ماست. در سیستم سنتی و به طور مشخص آژانس ها، لازم است که صاحبان آژانس ملک تجاری، پارکینگ و غیره داشته باشند و راننده باید از یک مبدا خاص سرویس خود را به مقصد رسانده و بدون سوار کردن مسافر دیگر به آژانس برگردد و باز در صف قرار بگیرد تا برای مسافر بعدی نوبتش فرا برسد.برای همین  این سیستم های سنتی  بازدهی پایینی دارند. از آنطرف در تاکسی های گردشی ،  تاکسی ها دائما در حال چرخ زدن در خیابان برای پیدا کردن مسافر هستند ، یعنی مصرف سوخت و استهلاک بالا دارند و وقت شان به هدر می رود. ما اما با مدل کسب و کارمان توانسته ایم نزدیک ترین راننده را به نزدیک ترین مسافر متصل کنیم و راننده برای این فرایند اتصال نیاز به چرخیدن بیهوده ندارد. ما در واقع مناطقی که بالاترین درخواست مسافر دارند را به راننده ها اطلاع می دهیم. بنابراین کافیست در آن مناطق مستقر شوند و خودروی خود را خاموش کنند در محاسبه قیمت سه فاکتور در نظر گرفته می شود: کیلومتر ،  مشخصات ترافیکی و  زمان

این نوع محاسبه به طور خودکار توسط سیستم و بر اساس الگوریتم های محاسبه آنلاین صورت میگیرد و همان لحظه اول به مسافر و راننده در نرم افزار اعلام میشود  . البته  در ساعت های ترافیک ، مکان های شلوغ  و شب ها ،  ضریبی روی قیمت ها اضافه یا کسر می شود..الگوریتم قیمت گذاری ما متغیر  است و دائما بهینه سازی می شود و همیشه هم این فاکتورها در آن دخیل نیستند.

علاوه بر این امکانات ، آیا امتیازات دیگری هم به سفیران و مسافران داده میشود ؟

بله  ، برای اینکه همکاری های بلند مدت و پایداری را با سفیران خود برقرار کنیم، برنامه ریزی گسترده ای صورت داده ایم تا سفیران محترم بتوانند، منافع بالایی را از محل تعامل با ما، کسب کنند. سفیران ما عضوی ازخانواده کسب و کار ما هستند و ما، همواره خود را مکلف به حمایت و پشتیبانی از آنها می دانیم.امکاناتی نظیر جوایز متعدد برای سفیران برتر ماه ، بن های کالا ، خدمات تعمیر خودرو و خرید لوازم و تجهیزات ضروری و … که در ادامه همکاری آنسی ارائه خواهد شد.

برای مسافرین محترم هم همچنین ، سفرهای رایگان ، کد تخفیف در مناسبت های گوناگون ، جوایز و مسابقات و ..در نظر داریم .

 

کرایه چگونه به سفیران پرداخت میشود ؟

نحوه پرداخت هزینه ، توسط مسافر به دو صورت نقدی یا کارت اعتباری صورت میگیرد .

در صورت نقدی ، مسافر تمام هزینه رو نقدا به راننده پرداخت میکند و شرکت کمیسیون خود را از کیف پول راننده کسر میکند و در صورت پرداخت اعتباری ،مبلغ کرایه از کیف پول مسافر به درگاه های پرداخت ملی واریز میشود که به صورت روزانه ، از سمت بانک به حساب راننده واریز میگردد .

در همین راستا از تمامی راننده ها خواسته شده تا شماره شبای خود را به دفتر مرکزی اعلام کنند تا در پرداخت صورت حساب ها اختلالی پیش نیاید و آنها هم به موقع مبلغ کارکرد خود دسترسی داشته باشند .

این نوع محسابه به طور خودکار توسط سیستم و بر اساس الگوریتم های محاسبه آنلاین صورت میگیرد و همان لحظه اول به مسافر و راننده در نرم افزار اعلام میشود  . البته  در ساعت های ترافیک ، مکان های شلوغ  و شب ها ،  ضریبی روی قیمت ها اضافه یا کسر می شود..الگوریتم قیمت گذاری ما داینامیک است و دائما بهینه سازی می شود و همیشه هم این فاکتورها در آن دخیل نیستند.

حالا که صحبت به تاکسی رانی ، علت  اعتراضات اخیر این گروه  علیه آنسی  چیست ؟

ما در ابتدای امر وارد تعامل با مدیران  سازمان حمل و نقل شهری شدیم  تا این خدمت را به صورت پایاپا و با همکاری این ارگان ارائه دهیم ولی این جلسات کاری بعلت سنگ اندازی های این سازمان در مسیر انجام  پروژه  به سرانجام نرسید و این همکاری خاتمه یافت و مدیران این مجموعه اعلام کردند که بایستی روند ادامه کار را متوقف کنیم اما تیم آنسی ناامید نشد و باحل این چالش به راه خود ادامه داد .

اکنون مدیران سازمان حمل و نقل مدعی هستند که آنسی باید از آنها مجوز بگیرد و همچنین تمامی قوانین اداری این شرکت تحت نظر این سازمان صورت گیرد اما از آنجایی که سامانه های حمل و نقل هوشمند ، جزو کسب و کارهای مجازی میباشند ، با پیگیری های مرتب ، تمامی مجوز های کاری این سامانه از اتحادیه کسب و کارهای مجازی کشوری کسب گردید و اکنون تمامی سفیران آنسی تحت این مجوز به راحتی میتوانند کار کنند و هیچ گونه نیازی به مجوزهای سازمان تاکسی رانی ندارند .

طبق ماده 2- 12 و 87 قانون نظام صنفی ، ارائه هرگونه خدمات در فضای مجازی، مستلزم اخذ پروانه کسب از اتحادیه کشوری میباشد و شرکت های ارائه خدمات اینترنتی مرتبط با حمل و نقل مسافر ، بایستی این مورد را رعایت کنند و آنسی توانسته این مجوز را کسب کند .

 

ولی با وجود همه مجوزهای لازمه ، بازهم  برای نشان دادن حسن نیت خود با نماینده تاکسی بیسیم 1828 ،  قرارداد نمایندگی امضا کردیم  تا تاکسی های زرد با خیالی آسوده در این سامانه همکاری کنند.

شرکت‌های تاکسیرانی و آژانس ها در شهرستان ها  ،زمانی  از حضور تاکسی های آنلاین  ضرر می‌کنند که ، خود را با برنامه های روز دنیا مجهز نکند و همچنان به هاشیه سازی در مورد آنها بپردازند ، چرا که همشهریان به زودی متوجه این تفاوت ها و این هاشیه ها میشوند و راهی را انتخاب میکنند که برایشان مقرون به صرفه تر و در عین حال ساده تر باشد.

در حال حاضر ، بسیاری از رانندگانی که در سیستم ما فعالیت می کنند، پیشتر در سیستم های سنتی نظیر آژانس ها بوده اند و کسی آنها را مجبور نکرده که برای آنسی  کار کنند. در واقع دلیل حضور آنها در سیستم ما رضایتمندی بیشترشان از ماست (از امکانات، نحوه فعالیت شان) و مهم ترینشان انعطاف پذیری بالایی است که از نظر مدیریت زمان برایشان فراهم کرده ایم. یعنی دست خودشان است که نیم ساعت کار کنند یا ده ساعت.

رانندگان  قرار است از ابزارهای فناورانه استفاده کنند و مهارتشان در شهرشناسی این بار با فناوری مخلوط می‌شود و این ترکیب مطمئناً باب طبع بسیاری از مردم خواهد بود.

 

اکنون چه ارگان هایی با شما همکاری دارند ؟

در ابتدای فعالیت آنسی ،شهردار محترم جناب آقای عظیمی با ما همکاری بسیار خوبی داشتند و حمایت خود را اعلام کردند. اما مدتی بعد ، ریاست سازمان حمل و نقل شهری طی یک نامه  غیر متعارف و نامحترمانه ، خواستار ارائه توضیحاتی از سمت ما  به این سازمان شدند و اعلام کردند که در صورت عدم پاسخگویی ، اقدام به پلمپ این شرکت میکنند  و از آنجایی که سامانه آنسی تابع اتحادیه کشوری میباشد ، این نامه مستقیما به آنها جهت پاسخگویی ارجاع داده شد و پاسخ مستقیم از سمت اتحادیه به نهادهای مربوطه ارائه گردید .

بعد از این پاسخگویی مستقیم از اتحادیه کشوری که مهر محکمی بر تاییدیه کاری آنسی بود ، بسیاری از نهادها  همکاری خود را اعلام کردند ولی متاسفانه همچنان سازمان حمل و نقل شهری و نهاد شهرداری  حاضر به پذیرفتن این مهم نیستند .

و متاسفانه مدتی بعد از ایجاد این هواشی ،شهردار محترم ، بصورت کامل ، حمایت خود را از آنسی برداشتند و حتی مجوز بنرهای تبلیغاتی که به آنسی داده بودند را لغو کردند و با اینکه پیگیر چرایی آن شدیم ، کسی تاکنون  پاسخگو نبوده .

نحوه گزینش سفیران در آنسی چگونه است ؟؟

گام اول این است که تمامی راننده ها باید به صورت حضوری با مدارک هویتی شان شامل گواهی نامه، کارت ملی، بیمه نامه، معاینه فنی برای خودروهای بالای سه  سال و گواهی عدم سوء پیشینه به دفاتر ما مراجعه نمایند.

بعد از مراجعه خودروی آنها توسط کارشناس کنترل کیفی ما بازرسی می شود چرا که به نکات ریزی در بخش داخلی و بیرونی خودرو توجه می شود و بعد از تایید سالم بودن وسایل گرمایشی و سرمایشی (راننده های ما موظفند در فصول گرم سال کولر ماشین را روشن کنند)، راننده وارد فرایند گزینشی و آموزشی ما می شود.

در واقع حالا نوبت به خود شخص می رسد که مورد بررسی قرار بگیرد. نکات آموزشی، باید ها و نبایدها، آئین نامه انضباطی، نحوه رفتار با مسافر و کار با نرم افزار آنسی  به آنها آموزش داده میشود  .به این ترتیب راننده فعال می شود.

ما همچنین یک مرکز پشتیبانی 24 ساعته داریم که راننده ها و مسافران می توانند سوالات خود در رابطه با آنسی  را از این مرکز بپرسند. در یک ماه نخست ورود راننده ها به ناوگان ، تیم پشتیبانی با آنها تماس می گیرد و فرد را راهنمایی می کند که چطور عملکرد بهتری داشته باشد یا در بهترین حالت از او تقدیر می شود. ما یک کانال ویژه تلگرامی هم برای راننده ها داریم که محتواهای آموزشی مان را به صورت تصویری، ویدیویی و متنی در آن به اشتراک می گذاریم.

از طرفی یک فرایند کنترل کیفی به شیوه امتیاز دهی هم داریم که بعد از هر سفر مسافر امتیازی به راننده می دهد. رانندگانی که مجموع امتیازشان بین 4 تا 5 است اما در سفری امتیاز یک، دو یا سه را دریافت کرده اند به صورت موقت غیرفعال می شوند تا مراجعه حضوری به دفاتر داشته باشند؛ آن ها مجددا در بخش هایی که ضعف داشته اند آموزش می بینند و اگر موضوع جدی باشد کلا غیر فعال می شوند.

برنامه‌‌ای برای ورود  به شهرهای دیگر دارید؟

بله قطعا قصد داریم که کار را به شهرهای دیگر نیز گسترش دهیم و جلساتی با نماینده های تعدادی از شهرستان های استان هم تشکیل شده  اما زمان دقیق آن مشخص نیست. گسترش به شهرهای دیگر بستگی به نحوه‌ی پیشرفت پروژه در رفسنجان  دارد. باید در رفسنجان  به ثبات برسیم تا بعد از آن دانش را به شهرهای دیگر نیز منتقل کنیم.

در حال حاضر پوشش شهر رفسنجان  چقدر است و چقدر از ظرفیت مورد نیاز برای رفسنجان  را تامین کرده‌اید؟

ما در حال حاضر کل شهر رفسنجان را تحت پوشش داریم. اما تا انتهای تابستان  باید ظرفیت تاکسی‌ها را به پنج برابر برسانیم تا خدمت دهی سریع تر صورت گیرد .

 

برچسب ها:
آنسی تاکسی اینترنتی تاکسی اینترنتی در رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • موحدی

  با سلام و خسته نباشی میگم خدمت مدیران رکت آنسی خواش میکنم تا جایی امکان داره در کار خودمسر باشید اینده خوبی داره و باسر به سر مدیران تاکسیرانی شهرستان نزارید در دنیا همه پیشرفت کردن ما هنوز در خم یک کوچه هستیم

  گلييي

  چرا نسخه ios نداره😄

  فاطمه

  سلام خيلييي عاليه خيليييي فقط من اپل دارم و نميتونم برنامه رو دانلود كنم گفتين فقط براي اندرويده:(
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان