خبرگزاری فارس: نقوی با بیان اینکه در گزارش احمد شهید ادعاهای دروغین فتنه‌گران تکرار شده و ارزش

سید حسین نقوی سخنگوی کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به گزارش اخیر احمد‌شهید درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، گفت: احمد شهید به دستور غربی‌ها و آمریکا برای تلخ کردن شیرینی حضور باشکوه ملت ایران در انتخابات گزارشی سراسر دروغ را به ملت ایران نسبت داده است.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از مشارکت گسترده مردم در انتخابات به شدت عصبانی هستند، تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده بودند ملت ایران در انتخابات سیلی سختی به دشمن زد که گزارش دروغ احمد شهید نیز از اثرات این سیلی است.

نقوی با اشاره به تکرار ادعاهای فتنه‌گران درباره سلب کنندگان امنیت مردم، تصریح کرد: احمد شهید ادعاهای نخ‌نما و دروغین فتنه‌گران را در حالی تکرار کرده است که برخی فتنه‌گران از گفتن آن شرم دارند؛ ادعای احمد شهید در گزارش اخیر از کمترین ارزش حقوقی و قانونی نیز برخوردار نیست.

سخنگوی کمیته حقوق بشر مجلس با بیان اینکه وزیر دادگستری آمریکا رسما از ترور مخالفان دولت سخن گفته است، افزود: وزیر کابینه اوباما به تروریست بودن آمریکا اذعان کرده است و این در حالی است که جنس تروریسم در آمریکا از نوع دولتی آن است که از خطرناک‌ترین نوع تروریسم در جهان به شمار می‌آید.

نقوی با بیان اینکه بسته بودن فضای رسانه‌ای آمریکا اجازه تحقیق درباره تعداد روزنامه‌نگاران زندانی در این کشور را نمی‌دهد، گفت: احمد شهید در حالی ادعا بازداشت گسترده روزنامه‌نگاران را در ایران مطرح کرده که خود آمریکایی‌ها برای بازداشت فعالان صلح‌طلب شبانه به خانه‌های آنها یورش بردند؛ وقتی آمریکایی‌ها با فعالان صلح‌طلب برخورد وحشیانه ترور می‌کنند ما نسبت چگونگی برخورد آنها با روزنامه‌نگاران منتقد ابراز نگرانی می‌کنیم.

حقوقی و قانونی ندارد، گفت که اثراث سیلی سخت در این گزارش مشهود است.