رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان خبر داد:

بازدید 32285 نفر از بزرگترین خانه خشتی جهان در رفسنجان در نوروز امسال

  • شناسه خبر: 142320
بازدید 32285 نفر از بزرگترین خانه خشتی جهان در رفسنجان در نوروز امسال

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان گفت: در ایام نوروز امسال 32285 مسافر نوروزی از خانه حاج آقا علی به عنوان بزرگترین خانه خشتی جهان بازدید کردند.

خانه » اجتماعی » بازدید 32285 نفر از بزرگترین خانه خشتی جهان در رفسنجان در نوروز امسال

به گزارش خانه خشتی ، حسن حسینی در نشست خبری اظهار کرد: از 25 اسفند96 تا 15 فروردین 97 تعداد 125 هزار نفر از ابنیه تاریخی، جاذبه های طبیعی و سایت های گردشگری رفسنجان بازدید نموده و در این بازه زمانی تعداد 12 هزار نفر در شهرستان رفسنجان اقامت شبانه داشته اند.
وی افزود: بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان رفسنجان نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد و بازدید از خانه حاج آقا علی بزرگترین بنای خشتی جهان 70 درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: در ایام نوروز 32285 نفر از خانه حاج آقا علی، 37000 نفر از دهکده تاریخی و گردشگری اودرج، 10000 نفر از دره راگه و 7500 نفر از موزه ریاست جمهوری بازدید کردند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان به آمار اسکان در ایام نوروز پرداخت و یادآور شد: از 12 هزار مسافری که اقامت شبانه در نوروز در رفسنجان داشتند 3 هزار نفر در کلاسهای درس و و مابقی در 3 هتل، یک مهمانپذیر، واحدهای بوم گردی، زائرسراها، مهمانسراها و کمپ های موقت(چادر) اسکان یافتند.
حسینی در خصوص اطلاع رسانی به گردشگران نوروزی خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از 40 هزار برگ اقلام راهنما شامل نقشه، بروشور، تراکت و… بین گردشگران نوروزی توزیع و حدود 500 مترمربع بنر خوشامدگویی و پیام های نوروزی توسط دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی در مبادی ورودی شهرستان نصب گردید.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان از برپایی 50 غرفه فروش سوغات و صنایع دستی و محصولات محلی در جاذبه های شهرستان در نوروز 97 سخن به میان آورد و افزود: این غرفه ها در کاروانسرای شاه عباسی، خانه حاج آقا علی، دهکده اودرج و کمپ های ورودی شهر رفسنجان برپا و به ارائه خدمات به گردشگران پرداختند.
حسینی همچنین به برگزاری تورهای رفسنجان گردی و استقبال گردشگران نوروزی در ایام نوروز در رفسنجان اشاره کرد.

برچسب ها:
بزرگترین خانه خشتی جهان در رفسنجان خانه حاج آقا علی خانه خشتی
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان