رئیس کل دادگستری استان کرمان مطرح کرد:

رفسنجان بیشترین نرخ رسیدگی به پرونده های قضائی در استان داراست

  • شناسه خبر: 127501
رفسنجان بیشترین نرخ رسیدگی به پرونده های قضائی در استان داراست

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:دادگستری رفسنجان با 103درصد بیشترین نرخ رسیدگی به پرونده های قضائی را در سال 95به خود اختصاص داد.

خانه » اجتماعی » رفسنجان بیشترین نرخ رسیدگی به پرونده های قضائی در استان داراست

به گزارش خانه خشتی ، یدالله موحد صبح امروز در جلسه با قضات شهرستان رفسنجان که در محل دادگستری این حوزه قضائی برگزار گردید اظهار داشت: طی چهار ماهه ی ابتدای سال جاری 12هزار و 678فقره پرونده وارد دادگستری رفسنجان شده است که در مقایسه با سال گذشته شاهد یک افزایش 17درصدی می باشیم.
وی با بیان اینکه به طور متوسط در کشور به هر قاضی 2هزار و45پرونده ارجاع شده است گفت: در دادسرای عمومی و انقلاب رفسنجان به هرقاضی در سال 2هزار و383پرونده ارجاع شده است که از متوسط کشوری بالاتر می باشد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان ساخت: با تلاش های شبانه روزی قضات و کارکنان اداری از ابتدای سال جاری تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته موجودی شعب دادگستری رفسنجان 2درصد کاهش یافته است.
وی افزود: متوسط زمان رسیدگی در دادسرای عمومی وانقلاب رفسنجان 38روز-دادگاه های رفسنجان 89روز و در مجموع متوسط زمان رسیدگی کل شعب حوزه قضائی رفسنجان در 4ماهه ی نخست سال جاری 54روز می باشد.
موحد بر اهمیت و ضرورت استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا تاکید کرد وافزود:در حاضر تنها 39درصد مراجعان به سیستم قضائی در رفسنجان در سامانه ثنا ثبت نام نموده اند که بایستی تدابیری اندیشیده شود تا کلیه ابلاغ ها به صورت الکترونیک صورت پذیرد.
رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت:در سال گذشته 33هزار و459فقره پرونده وارد دادگستری شهرستان رفسنجان شد و شاهد کاهش 20درصدی موجودی پرونده ها در پایان سال 95بوده ایم.
در ادامه مهدی بخشی معاون برنامه ریزی و توسعه قضائی دادگستری استان کرمان در جمع قضات رفسنجان گفت:اجرای برنامه های عملیاتی برنامه چهارم توسعه قضائی از سال آینده شروع خواهد شد.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان