بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری؛

قابل توجه مسئولین دانشگاههای رفسنجان:کنسرت موسیقی در دانشگاه جزء غلط ترین کارهاست/فیلم

 • شناسه خبر: 103526
قابل توجه مسئولین دانشگاههای رفسنجان:کنسرت موسیقی در دانشگاه جزء غلط ترین کارهاست/فیلم

این چندمین باریست که در دانشگاه های رفسنجان کنسرت های مختلف و نابجا برگزار میشود و با وجود اینکه در دفعات قبل، مسئولین امر با اعتراضات مردم و دانشجویان ورسانه های شهری روبرو شدند، باز هم سیاست های خود را تغییر نداده واقدام به نقض صریح قانون و بیانات مقام معظم رهبری نمودند.

خانه » اجتماعی » قابل توجه مسئولین دانشگاههای رفسنجان:کنسرت موسیقی در دانشگاه جزء غلط ترین کارهاست/فیلم

به گزارش خانه خشتی، بر طبق سند موسیقی، که چندی پیش به همه ی دانشگاه های کشور ابلاغ شده است، برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها ممنوع است.

علاوه بر آن مقام معظم رهبری بار ها بر غلط بودن و جایگاه نداشتن ان در دانشگاه تاکیدداشته اند.

با این همه، با بی توجهی مسئولین دانشگاه ها بار دیگر شاهد برگزاری کنسرت موسیقی در خلال برنامه ای با عنوان جشن فارغ التحصیلی در روز سه شنبه ی هفته ی گذشته در یکی از دانشگاه های رفسنجان بودیم.

این دست بی توجهی ها خود نمونه ی بارزی از ولنگاری فرهنگیست که تبعات و ضربه های زیادی را به بدنه ی انقلاب اسلامی وارد خواهد کرد.

این چندمین باریست که در دانشگاه های رفسنجان کنسرت های مختلف و نابجا برگزار میشود و با وجود اینکه در دفعات قبل، مسئولین امر با اعتراضات مردم و دانشجویان و رسانه های شهری روبرو شدند، باز هم سیاست های خود را تغییر نداده و اقدام به نقض صریح قانون و بیانات مقام معظم رهبری نمودند.

این واضح است که دانشگاه محل کسب علم و دانش است و هر اقدامی که دانشجویان را ازمسیر آرامش و تمرکز برای آموزش دیدن صحیح دور کند، ناقض آزادی آنان به حساب می آید.

امیدواریم که پس ازاین با دقت بیشتر مسئولین، شاهد برگزاری دوباره ی این نوع برنامه ها، در فضای دانشگاه نباشیم.

برچسب ها:
دانشگاه ازاد کنسرت کنسرت در دانشگاه
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • ستایش

  احسنت واقعا متاسفم برای خودمان که اینقدر از نظر فرهنگی عقب مانده هستیم جالب اینجاست ما به کنسرت اشخاصی میرویم که مجوز از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی دارند پس کجای این حرام است ببینیم کشورهای دیگر جهان چه پیشرفت هایی کردند و ما در کجاییم همش دنبال حرف اگه شما نگران هستین بهتر است به جای جلوگیری کردن از ورورد کنسرت و موسیقی به دانشگاه به فکر ارتقای سطح علمی و مانع از جذب دانشجو از کوچه و بازار به دانشگاه شوید تا وضعیت علمی کشور اصلاح گردد

  دانشجو

  یعنی دیگه دانشگاه های ما تمامی علم ها رو به دانشجویانش اموزش داده و فقط مونده علم هنر و فرهنگ!؟ شما شنیدی یخ رو میخورن ولی دیگه نشنیدی تابستون میخورن یا زمستون... هر علمی که انسان رو بسوی گناه بکشونه، باید ازش دوری کرد...

  رها

  هرکسی میدونه که مبتلا به گناه میشه و به بهشت نمیره نره کنسرت، یا اصلا اگه گناهه که ایراد شماست و باید کلا متوقف بشه و آموزش هم داده نشه که کسی بخواد یروز پیشرفت بکنه و کنسرت بزاره تا مردم به گناهش آلوده بشن! دانشگاه هم محل هر نوع دانشی هست از جمله دانش هنر و فرهنگ از جمله موسیقی و علم سیاست. "موسیقی و انسان جدایی ناپذیرن" جزئی از فرهنگ و هنر و پوست و استخوان دیدینه ی مردم ایران بوده و هست و خواهد بود.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان